top of page
7.png

Gafū stāsts

Jau 30 gadus ar
mīlestību pret
gatavošanu

Sveiks interesent! Ja esi šeit nonācis, tad drošvien vēlies uzzināt kaut ko vairāk par mūsu mazo uzņēmumu Bauskas novadā! Būsim priecīgi Tev par sevi pastāstīt kaut ko vairāk!

Ja būtu jāizvēlas viens vārds ar kuru mūs raksturot, tad tas būtu "Ģimene"! Uzņēmuma saknes un galvenā vērtība meklējama tieši mūsu plašajā un sirsnīgajā ģimenē, kur, cenšoties tuvos un mīļos iepriecināt ar pašiem gardākajiem ēdieniem, dzima ideja par garšvielu veikalu!

Tā, jau vairāk nekā 30 gadu garumā, ar lielu prieku un gandarījumu, palīdzam visiem virtuves entuziastistiem - gan tiem, kuri cep un vāra ar mīlestību, gan tiem, kas tikko uzsākuši savas virtuves gaitas, gan īstiem pavārmākslas meistariem!

Lai gan, kā jau pēc tautā zināmā nosaukuma "Bauskas garšvielas" var noprast, augstās kvalitātes garšvielas vienmēr bijis mūsu gods un lepnums, mūsu produkcijas klāstā sev kaut ko tīkamu spēs atrast arī konditori, tēju un kafiju cienītāji, jestrāku dzērienu brūvētāji, ziemas pagraba krājumu veidotāji u.c. interesenti!

Savā darbības laikā esam uzkrājuši jau prāvu zināšanu loku, gan par garšvielām, gan citiem produktiem un ar lielāko prieku ar šīm zināšanām dalīsimies, tāpēc, ja kādreiz rodas kāds jautājums - nekautrējies, vaicā! Ar lielāko prieku pastāstīsim visu ko zinam!

Ja esam radījuši Tevī interesi, droši raksti, zvani vai nāc ciemos! Vienmēr būsi laipni gaidīts ciemiņš!

6.png

Bet, ja vēlies iepazīties ar mums tuvāk...

MŪSU VĒSTURE

No vēlmes par kaut ko savu, līdz uzņēmumam, ar vairāk kā 25 gadu garu vēsturi...

Pirms vairāk nekā 30 gadiem,  1993. gada 15. aprīlī, tika dibināts uzņēmums, kuru šodien kulinārijas cienītāji gan Bauskas novadā, gan visā Latvijā, pazīst kā SIA „Gafū”. Par uzņēmuma vecākiem var saukt Gunāru Valteru Fūstu un Eugeniju Fūsti, kuri par savu lielāko hobiju varēja saukt tieši gatavošanu! Vēlme vienmēr iepriecināt ģimeni ar pašiem garšīgākajiem ēdieniem bija viens no galvenajiem motivatoriem doties dziļāk ēdienu un garšvielu pasaulē!

Veikala pirmsākumi meklējami Rīgas ielā, Bauskā, kādas ēkas vecajās, nerenovētajās telpās. Gunārs pats pēc profesijas bija krāsotājs un vadīja krāsotāju brigādi. Plašais zināšanu loks un lielā pieredze, ļāva viņam šīs telpas pārvērst par „pasaules klases (4.att))” veikalu ar jaunāko inventāru un sirsnīgākajām pārdevējām. Savas darbības pirmajos gados uzņēmums bija pazīstams kā Kooperatīvā sabiedrība „Uzvara - Berholc”. (saliktais nosaukums nozīmēja, ka veikala darbībā tika privatizēti pamatlīdzekļi, bet tiek saglabāta sadarbība ar akciju sabiedrību „Uzvara” (4.att)). Veikala telpā bija atrodams liels klāsts ar dažādākajiem pašmāju un importa produktiem.  Lielo preču sortimentu veikalā nodrošināja sadarbība ar tolaik vienu no lielākajiem un atpazīstamākajiem uzņēmumiem Latvijā - Interpegro.

veikals vecs.png

1. att. Veikals Rīgas ielā pirms renovācijas

20200813_165546.jpg

2. att. Renovācijas darbi

20200813_165447.jpg

3. att. "Uzvara - Berholc"

 veikals pēc renovācijas

Jāatzīst, ka līdz 1996. gadam veikala plauktos bija atrodamas visdažādākās preces, bet ne šī brīža galvenā un atpazīstamākā produkta - garšvielas. Ideja par garšvielu tirdzniecību Gunāram radās kādā darba braucienā uz Rīgu. Tajā laikā uz Brīvības ielas atradās kāda neliela garšvielu bode, kura ļoti piesaistījusi uzmanību. Pēc tās apmeklējuma un garākām sarunām, arī radusies abpusēja patika, kas vēlāk vainagojusies ar ilgu gadu sadarbību.

Tālākajos darbības gados arvien lielāks uzsvars tika likts tieši uz garšvielu tīrvielu un maisījumu tirdzniecību. Tieši Gunāra un Eugēnijas lielā interese un vēlme pašiem eksperimentēt ar visām garšvielām un to maisījumiem ļāvusi mums šodien lepoties ar vairāk nekā 200 dažādiem šī tipa produktiem mūsu sortimentā! Mainoties preču klāstam, radās sava veida identitātes meklējumi. „Uzvara – Berholc” vairs nebija nosaukums, kurš iemiesoja vadītāju vīziju, domas un vēlmes. Nosaukuma meklējumi bija ilgi, bet vainagojās ar panākumiem kāda pavisam parastā situācijā – Gunāra 3 gadus vecais mazdēls Gints, ciemojās veikalā un uzdeva jautājumu: „Ko jūs te tigojat? Vai jūs tigojat gafū?”. Gunāram šis vārda „garšvielas” neizdevušais mēģinājums nāca tieši laikā. Vārds „Ga-Fū” sevī apkopoja divus svarīgus uzņēmuma elementus Garšvielas un Gunāra un Eugenijas uzvārdu Fūsts, kas simbolizē vienu no uzņēmuma galvenajām pamatvērtībām – ģimeni! 2001. gada 31. janvārī uzņemums tiek pārdēvēts šīsdienas nosaukumā - SIA „Gafū”!

2002. gads uzņēmuma atnes pirmās nopietnās problēmas. Ēka, kurā tobrīd atrodas veikals, nonāk izsolē un uzņēmumam nav resursu par kuru to iegādāties. Sadarbība ar SIA „Gafū” tiek pārtraukta un pienāk laiks meklēt jaunas telpas. Talkā nāk Bauskas dome, kura uzņēmumam atvēl telpas Kalna ielā 6a.  9 gadus pēc uzņēmuma dibināšanas, 2002. gada 4. jūnijā, uzņēmums apmeklētājiem ver durvis jau savā jaunajā veikalā (7.att). Darbojoties Kalna ielā 6, uzņēmuma klāstam pienāk klāt daudz citi bakalejas produkti. Veikals kļūst par iemīļotu vietu visa veida kulināriem, konditoriem, dzērienu brūvētajiem un vienkāršiem gatavošanas entuziastiem.

Laikam ejot uz priekšu, uzlabojoties uzņēmuma rezultātiem un palielinoties vajadzībām, tika sākta plašāku un stratēģiski izdevīgāku telpu meklēšana, kas 2010. gada pavasarī vainagojās ar panākumiem. Kopš 2010. gada 5. maija SIA „Gafū” ir atrodams Kalna ielā 7 (12. - 13. att).

Jāmin, ka līdz ar pārvākšanos uz jaunajām telpām, uzņemumā notiek arī vadības paaudžu maiņa. Pēc Gunāra došanās pensijā, par uzņēmuma direktori kļūst viņa meita, Iveta Holste (9. attēls). Jaunā vadītāja nāk ar savām idejām un iezīmē savu vīziju tālāka attīstība - veikala plaukti paliek arvien plašāki un piepildītāki, parādās dažādas preču grupas, par kuru tirdzniecību veikala pirmsākumos nevarēja pat sapņot!

Ar eleganci.jpg

4.att. Avīzes izgriezums no veikala atvēršanas

Vecais%20logo_edited.jpg
arrow-brushes-design-png-34_edited_edite

5.att. Firmas pirmais logo

Gafu logo bez fona_edited.png

6.att. Tagadējais SIA "Gafū" logo

2002.Muzeja_veikala_fasāde.JPG

7.att. Jaunais veikals Kalna ielā 6a

2002Piemie_ziemassvētki_jaunatvārtajā

8.att. Pirmie Ziemassvētki jaunajā veikalā

Šobrīd varam lepoties ar vairāk nekā 2000 produktu lielu klāstu, starp kuriem varat atrast garšvielas un to maisījumus, visdažādākas tējas un kafijas, konditorejas izstrādājumu izgatavošanai noderīgus produktus, dzērienu pagatavošanai nepieciešamo, pārtikas krāsvielas, stēvijas produktus u.c. noderīgas lietas!

Kā ļoti nozīmīgu uzņēmuma vēstures daļu, noteikti jāmin arī izbraukuma tirdzniecību. Pirmo reizi Bauskas garšvielu produkcija ārpus Bauskas bija iegādājama 1999.gada 18. septembrī Lielvārdē. Drīz pēc tam Bauskas garšvielas jau bija zināmas lielākajā daļa Latvijas un regulāri tika saņemti zvani ar jautājumiem par uzņēmuma viesošanos citās pilsētās. (attēli 10. - 12.) Piektdienu un sestdienu aizvadīšana tirgos Fūstu ģimenei kļuva par ikdienu. Diemžēl, laiks atstāj savu robu uz cilvēku veselību un varēšanu. Agrā celšanās, tālie mērojamie ceļi un visas dienas tirgošanās, sāka palikt par sarežģītu un vairs nesniedza to gandarījumu un prieku, kā tās pirmsākumos. 2014.gada Ziemassvētku gadatirgus Kuldīgā kļuva par pēdējo tirgu, kurā bija iespējams iegādāties Bauskas garšvielu veikala „Gafū” produkciju. Katra problēma gan prasa pēc risinājuma – saviem ilgstošajiem klientiem citviet Latvijā, kā arī jaunajiem interesentiem šodien piedāvājam iespēju iepazīties ar mūsu produkciju mūsu mājaslapā un to iegādāties ar Omniva pakomāta starpniecību!

Atvēršanas dienā2 05.05.2010.JPG

9.att. Veikala atvēršana Kalna ielā 7

Vēlamies pateikties visiem, kas bijuši ar mums kopā šo 30 gadu garumā un ceram, ka turpināsiet ar mums sadarboties arī turpmākajos gados! Lai Jums izdodas izgatavot visgaršīgākos un krāšņākos kulinārijas brīnumus, kas iepriecinās Jūsu klientus, draugus un ģimenes locekļus!

 

Jūsu "Gafū" 👩‍🍳

2002 (2)novembris(valmierā).jpg

10.att. Tirgojamies Valmiera tirgū

(2002.gads)

2000.Izbraukuma_tirdzniecība_Jelgavas_t
790_IMG_9463.JPG

11.att. Jelgavas tirgus

2000.gads

12.att. Smiltenes tirgus

2013.gads

Gafu veikals.jpg

13.att. SIA "Gafū" veikals no ārpuses

IMG_5663.JPG

14.att. SIA "Gafū" veikals no iekšpuses

bottom of page